Jak wybrać odpowiednie zabiegi na twarz? - eMMed
emmed - do rany przyłóż
Kosmetologiczne zabiegi na twarz w Rzeszowie

Jak wybrać odpowiednie zabiegi na twarz?

Spis treści:

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wkładają mnóstwo starań, by każdego dnia wyglądać pięknie. Oczywiście duże znaczenie ma tutaj odpowiednia pielęgnacja oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków. Wiele osób decyduje się również na wykonywanie różnego rodzaju zabiegów na twarz, których celem jest poprawa kondycji skóry oraz zminimalizowanie widocznych niedoskonałości. Mając jednak do wyboru tak wiele możliwości, trudno jest samodzielnie wybrać tę najlepszą. Z tego względu istotną rolę odgrywa konsultacja kosmetologiczna, podczas której specjalista wykona wywiad oraz zbada skórę, by sprawdzić, jakie zabiegi na twarz można wykonać.  

Jak wybrać zabiegi na twarz odpowiednie do naszych potrzeb?

Celem zabiegów na twarz w Rzeszowie jest poprawa wyglądu skóry i jej kondycji. Ich wybór może być jednak trudnym zadaniem, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z pielęgnacją skóry. Ważne jest, aby dobrać odpowiednią metodę do potrzeb swojej skóry i celów, jakie chcemy osiągnąć. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w wyborze odpowiedniego zabiegu:

  1. Zidentyfikuj swoje potrzeby skórne – przed przystąpieniem do pielęgnacji ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, czego potrzebuje Twoja skóra. Czy jest sucha, tłusta, wrażliwa czy mieszana? A może ma zanieczyszczona i potrzebuje oczyszczenia lub jest szara i wymaga odżywienia? Odpowiedź na te pytania pomoże Ci wybrać odpowiednie zabiegi na twarz.
  2. Określ swoje cele – zastanów się na spokojnie, co chciałbyś osiągnąć. Czy bardziej zależy Ci na zminimalizowaniu oznak starzenia, a może wolisz pozbyć się przebarwień lub zmian naczyniowych?
  3. Sprawdź dokładnie gabinet oraz opinie na jego temat – niektóre zabiegi na twarz wymagają specjalistycznego sprzętu i wiedzy. Upewnij się więc, czy personel tam pracujący jest odpowiednio przeszkolony,
  4. Zasięgnij porady specjalistycznej – jeśli nie jesteś pewien, jaki zabieg będzie odpowiedni dla Twojej skóry, zasięgnij porady specjalistycznej, najlepiej u kosmetologa. Po wykonaniu diagnostyki i wywiadu będzie on w stanie pomóc Ci wybrać najlepsze dla Ciebie rozwiązania,
  1. Sprawdź opinie innych – przed podjęciem ostatecznej decyzji o wykonaniu zabiegu, warto zapoznać się z opiniami innych osób, które go wykonały. Możesz zasięgnąć porady w internecie lub od znajomych.

Wybór odpowiedniego leczenia pielęgnacyjnego na twarz jest trudny, ale z uwzględnieniem Twoich potrzeb skórnych możesz znaleźć właściwe rozwiązanie. Pamiętaj, aby zawsze ustawiać na bezpieczeństwo i sprawdzone rozwiązania, za co Twoja skóra na pewno Ci podziękuje.

Konsultacja kosmetologiczna w eMMed

Konsultacja kosmetologiczna to nic innego jak wizyta u specjalisty, podczas której skóra jest dokładnie oceniana i diagnozowana, a następnie dobiera się odpowiedni plan pielęgnacyjny oraz zabiegi na twarz w Rzeszowie. W naszym gabinecie każda współpraca z Klientem rozpoczyna się od tego typu spotkania, które jest wliczona w cenę przeprowadzanych zabiegów.

Podczas konsultacji kosmetolog zapyta o Twoje problemy skórne oraz oczekiwania wobec zabiegów, a także o ewentualne choroby przewlekłe oraz przeszłe problemy skóry. Ważne będą również informacje dotyczące Twojej obecnej pielęgnacji oraz suplementacji. Warto przygotować spis tych informacji lub zdjęcia produktów, których obecnie używasz, aby ułatwić kosmetologowi dobranie odpowiedniej pielęgnacji.

Oprócz podstawowej konsultacji, oferujemy również dwie rozszerzone opcje – Silver i Gold. Konsultacja Silver to spersonalizowany Beauty Plan, który zawiera podstawowe zasady kosmetyczne, charakterystykę skóry oraz indywidualnie dobrany plan pielęgnacyjny i propozycje zabiegów dopasowanych do Twoich potrzeb. Stanowi on rozwiązanie dla osób mających kłopot z dobraniem odpowiednich produktów kosmetycznych lub chcą profesjonalnie zadbać o kondycję skóry.

Konsultacja Gold to rozszerzona wersja Silver, która oprócz podstawowych informacji zawiera również plan suplementacji, wskazówki dotyczące żywienia oraz stylu życia, a także listę badań krwi do wykonania. Poleca się go głównie osobom borykającym z problemami z trądzikiem różnego typu.