Jonoforeza - sposób na nadpotliwość! - eMMed - kosmetolog Rzeszów
emmed - do rany przyłóż
Masaz-pneumatyczny-BOA

Jonoforeza – sposób na nadpotliwość!

Spis treści:

Strona główna » Blog » Jonoforeza – sposób na nadpotliwość!

Nadpotliwość to bardzo uciążliwy i wstydliwy problem wielu ludzi. Często wywołuje on dyskomfort w życiu codziennym. Może ona być wywołana wtórnie lub uwarunkowana genetycznie. Wtórne przyczyny to mi.in zaburzenia hormonalne, otyłość, choroby układu pokarmowego, zaburzenia neurologiczne i psychiczne, silny stres. Jednym ze sposobów walczących z nadpotliwością jest jonoforeza.

Jonoforeza - zabieg na nadpotliwość stóp - eMMed Rzeszów
Jonoforeza – zabieg na nadpotliwość stóp – eMMed Rzeszów

Na czym polega jonoforeza?

Jonoforeza w leczeniu nadpotliwości dłoni i stóp działa na zasadzie porażania kanałów gruczołów potowych dzięki działaniu prądu stałego. W wyniku tego aktywność gruczołów jest mniejsza, a pot wydzielany jest w dużo mniejszych ilościach.

Zabieg polega na zanurzeniu dłoni lub stóp w wodzie, przez którą przepływa prąd galwaniczny. Długość trwania to około 30 minut jeżeli jest przeprowadzany na dwie strefy. Podczas niego pacjent może odczuwać delikatne mrowienie, swędzenie skóry czy delikatne zaczerwienienie miejsca zabiegowego, które ustępuje po kilku minutach po zakończonym zabiegu.

 Jonoforeza - zabieg na nadpotliwość dłoni - eMMed Rzeszów
Jonoforeza – zabieg na nadpotliwość dłoni – eMMed Rzeszów

Jak dużo zabiegów potrzebuję?

Najlepsze efekty można uzyskać wykonując 10-12 zabiegów w odstępach kilkudniowych. Z uwagi na to, że do problemu należy podchodzić kompleksowo, warto połączyć zabiegi z preparatami skierowanymi do osób z nadpotliwością. Świetnym rozwiązaniem będzie indywidualny dobór preparatów dobranych przez specjalistów w gabinecie.

Dodatkowo warto stosować preparaty nawilżające, ponieważ jonoforeza może delikatnie wysuszać miejsce zabiegowe.

W celu jak najdłuższego utrzymania efektów warto powtórzyć zabieg raz na dwa/ trzy miesiące.

Kosmetolog Rzeszów cennik.