Kosmetolog nie równa się kosmetyczka - eMMed
emmed - do rany przyłóż
emmed - do rany przyłóż

Kosmetolog nie równa się kosmetyczka

Spis treści:

Strona główna » Blog » Kosmetolog nie równa się kosmetyczka

Kosmetolog – kim jest, czym się zajmuje?

Odpowiadając na tezę: Kosmetolog nie równa się kosmetyczka na początku należy wspomnieć o tym, że tytuł kosmetologa uzyskuje się najczęściej na uczelniach medycznych, gdzie studia trwają 5 lat. Natomiast kosmetyczką można zostać już po ukończeniu studium kosmetycznego lub kursu zawodowego.

Ponieważ program uczelni jest bogaty w wiele przedmiotów skupiających się na organizmie człowieka i jego funkcjonowaniu m.in.:

  • anatomia,
  • fizjologia,
  • biochemia,
  • histologia,
  • dermatologia

W programie jest również wiele przedmiotów przydatnych w trakcie doboru pielęgnacji i działania substancji w nich zawartych np. chemia kosmetyczna, organiczna i wiele innych odnóg chemii.

Kosmetolog i jego program nauczania

Oczywiście nie brakuje również przedmiotów kierunkowych takich jak kosmetologia pielęgnacyjna, kosmetologia lekarska, chirurgia estetyczna, dietetyka i tym podobne.

Kosmetolog Rzeszów - Aleksandra Tańcula - Gabinet eMMed Rzeszów
Kosmetolog Rzeszów – Aleksandra Tańcula – Gabinet eMMed Rzeszów

Kosmetolog posiada szeroką wiedzę na wiele pokrewnych tematów takich jak dietetyka, fizjoterapia, farmakologia, mikrobiologia czy psychologia. Zatem potrafi popatrzeć na organizm w sposób holistyczny czyli całościowy.

Dzięki temu kosmetolog zyskuję podstawową wiedzę na temat funkcjonowania organizmu człowieka, jego układów, których działanie wzajemnie się pokrywa i uzupełnia.

Kosmetolog nie równa się kosmetyczka

Współcześnie, kosmetologia posiada szeroki wachlarz usług, które może zaoferować pacjentom. W zależności od zainteresowań kosmetologa, może być on specjalistą w rożnych dziedzinach. Może zadbać on o zdrowy i piękny wygląd Twojej skóry twarzy oferując wiele zabiegów pielęgnacyjnych, zapobiegnie powstawaniu defektów skóry, wprowadzi terapię przeciwstarzeniową. Z drugiej strony, kosmetolog również zadba o wygląd skóry Twojego ciała lub figurę, dzięki wielu zabiegom działającym na cellulit czy inne defekty występujące na ciele takie jak rozstępy.

Kosmetologia w Gabinecie eMMed

eMMed
eMMed – kosmetolog

W naszym gabinecie prowadzimy indywidualne terapie zabiegowe, skierowane głównie na skórę twarzy, które stworzymy specjalnie dla Ciebie na podstawie konsultacji. Podchodzimy do problemu w sposób holistyczny, dzięki czemu, mamy nadzieję, że każdy poczuje się u nas zaopiekowany. Postaramy się znaleźć przyczynę problemu, zapobiec jego postępowi czy zadziałamy prewencyjnie dzięki np. terapiom anti-aging.

Czy teraz już wiesz, że Kosmetolog nie równa się kosmetyczka?