Kosmetolog - pierwsza wizyta - eMMed - Rzeszów
emmed - do rany przyłóż
Mezoterapia

Kosmetolog – pierwsza wizyta

Spis treści:

Strona główna » Blog » Kosmetolog – pierwsza wizyta

Kosmetolog – Twoja pierwsza wizyta u kosmetologa?

Kosmetolog – wybierasz się pierwszy raz i nie wiesz jak przygotować się do wizyty? Mamy nadzieję, że rozwiejemy zaraz wszystkie wątpliwości! Istotne jest, aby zarezerwować sobie wolną godzinę czasu. Tyle może potrwać Twoja pierwsza wizyta.

Kosmetolog Rzeszów
Kosmetolog Rzeszów – Aleksandra Tańcula – Gabinet eMMed Rzeszów

Kosmetolog a holistyczne podejście

Stan naszej skóry odzwierciedla to, co dzieje się w środku. W naszym gabinecie stawiamy na działania holistyczne. Dlatego zamiast tuszować problem, my chcemy znaleźć jego przyczynę i ją wyeliminować, aby cieszyć się zdrową i piękną skórą! Naszą współpracę zawsze rozpoczniemy od przeprowadzenia wnikliwej konsultacji kosmetologicznej na której omówimy wiele szczegółów m.in. stan zdrowia, aktualny styl życia, pielęgnację oraz wiele innych aspektów istotnych w pracy kosmetologa.

Kosmetolog Rzeszów - Gabinet eMMed
Kosmetolog Rzeszów – Gabinet eMMed

Jakie badania musisz wykonać, aby kosmetolog mógł je przeanalizować?

Z pewnością bardzo przydatne będą badania krwi , które warto wykonać przed wizytą lub przynieść ze sobą wcześniej wykonane, nie starsze niż 3 miesiące. Jakie badania wykonać na początek?

Lista badań:

  • Morfologia pełna z rozmazem
  • Panel tarczycowy: TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG
  • Panel żelazowy: żelazo, ferrytyna
  • Witamina B12
  • Witamina D3- metabolit 25(OH)
  • Glukoza
  • Insulina
  • Lipidogram
  • Próby wątrobowe
  • Fosfataza alkaliczna

Prawdopodobnie w Twoim mieście są firmy, zajmujące się badaniami laboratoryjnymi.

Jak przygotować się do badań?

Bezsprzecznie jeśli na stałe przyjmujesz np. witaminę D, odstaw ją na około półtora tygodnia, dopiero wtedy udaj się na pobranie krwi. Ponieważ wyniki ułatwią nam znalezienie prawdopodobnej przyczyny problemu, z którym się zmagasz, dodatkową korzyścią będzie również kontrola stanu zdrowia. Istotne jest pamiętać aby regularnie badać się i przynajmniej raz w roku wykonać morfologię krwi, która naprawdę dużo nam powie.

Wyniki badań

Jeżeli dane wyniki będą w normie, zaproponujemy kolejne, które wskażą nam przyczynę problemu. Z pewnością nie zakończymy poszukiwań dopóki nie dowiemy się skąd bierze się problem.

Przede wszystkim bardzo przydatna będzie również lista leków i suplementów, które przyjmujesz na stałe.

Co zabrać na pierwszą wizytę?

Na pierwszą wizytę, przygotuj także zdjęcia produktów do pielęgnacji, które używasz regularnie lub przynieś je ze sobą. Dzięki temu będziemy mogli przeanalizować czy Twoja pielęgnacja jest prawidłowa.

Postaraj się przyjść na wizytę bez makijażu.