Skóra to naturalny element, który chroni organy wewnętrzne i tkanki przed czynnikami zewnętrznymi. To właśnie na niej uwidaczniają się pierwsze niedoskonałości, przebarwienia, zmarszczki, urazy oraz zanieczyszczenia. W ten sposób cera uwidacznia złe nawyki żywieniowe czy życie w ciągłym stresie. Szybkie tempo, zanieczyszczenia, brak snu i zły poziom nawodnienia – to wszystko wpływa na jej jakość. Coraz częściej dochodzi do sytuacji, że ciężko jest pozbyć się zmian skórnych zwykłymi preparatami z apteki lub drogerii. Wtedy trzeba sięgnąć po pomoc kosmetologa i użyć specjalistycznych preparatów, które poprawią kondycję skóry, a są nimi np. peelingi medyczne. Co warto o nich wiedzieć?
Czym jest peeling medyczny?
Peelingiem medycznym (inaczej peeling chemiczny) nazywamy zabieg, który jest nieinwazyjny i złuszcza zrogowaciały naskórek. Środki nakładane na skórę, wnikają w głąb skóry, regenerując ją. Preparaty te są znacznie silniejsze od tych dostępnych powszechnie w drogeriach czy w gabinetach kosmetycznych.
Kto może mieć wykonany peeling medyczny?
Peeling medyczny sprawdzi się do każdego rodzaju skóry. Wyjątkiem jest skóra silnie wrażliwa lub alergiczna. Jeśli na Twojej skórze widoczne są zmiany trądzikowe, przebarwienia, nierówny koloryt, blizny lub inne niedoskonałości skóry, zgłoś się do najbliższego kosmetologa w Twojej okolicy. Peeling chemiczny jest także wykorzystywany jako zabieg odmładzający. Może być nakładany na twarz, szyję, dekolt lub dłonie.
Na jakie efekty można liczyć po zabiegu peelingu medycznego?
Efekty peelingów chemicznych są uzależnione od wielu czynników np. potrzeb pacjenta, wieku lub użytego preparatu. Najczęściej można uzyskać:
- wygładzenie skóry,
- zredukować nierówności i przebarwienia,
- ujednolicić skórę,
- zredukować zmiany trądzikowe,
- spłycić zmarszczki,
- przywrócić promienny wyglądu,
- uelastycznić skórę,
- poprawić owal twarzy i szyi,
- zmniejszyć rozszerzone pory.
Ponadto peelingi chemiczne przywracają prawidłowe pH skóry, stymulują produkcję kolagenu i elastyny.
Przeciwwskazania do wykonania peelingu medycznego
Zabieg peelingu medycznego ma bardzo silny wpływ na strukturę skóry. Wykorzystuje się preparaty, które mogą wywołać pewne reakcje skórne. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu mogą być:
- alergie skórne,
- otwarte rany i zadrapania,
- opryszczka,
- choroby autoimmunologiczne,
- ciąża,
- okres laktacji,
- terapia retinoidami.
Co ważne, zabiegi należy ograniczyć w porze letniej, ponieważ wtedy nasza skóra jest wystawiona na szkodliwe działanie promieniowania UV.
Szukasz gabinetu kosmetologii w Rzeszowie? Umów się na wizytę do eMMed
W naszym gabinecie kosmetologii eMMed wykonujemy najlepsze peelingi medyczne, jakie są dostępne na rynku. Przed wykonaniem zabiegu przeprowadzany jest wywiad z pacjentem. W trakcie konsultacji dobierane są peelingi chemiczne do potrzeb skóry Klienta. Jeśli na Twojej skórze pojawiły się niedoskonałości, jeszcze dziś umów się na wizytę.