Nowoczesne opatrunki VS tradycyjne opatrunki - eMMed - Podolog
emmed - do rany przyłóż
HydroTac

Nowoczesne opatrunki VS tradycyjne opatrunki

Spis treści:

Strona główna » Blog » Nowoczesne opatrunki VS tradycyjne opatrunki

 

Dawnej rany trzymano pod suchym gazikiem, ichtiolem, rivanolem itd. Do końca lat 70 stosowano klasyczne opatrunki z gazy lub włókniny. Obok prostych kompresów suchych, stosowano również opatrunki impregnowane maścią i tzw. opatrunki wysychające czyli przymoczki, zwilżane środkiem antyseptycznym. Efekt-razem z gazikiem ściągało się nowy naskórek, potęgowało to ból, przez otwory w gazie i tak przedostawały się drobnoustroje itd. Teraz mamy nowoczesne opatrunki.

 

Potęga to nowoczesne opatrunki, tworzące wilgotne i odpowiednie środowisko, a dzięki okluzji ograniczamy do minimum przejście bakterii do wnętrza. Opatrunki utrzymują temperaturę rany ok. 37 stopni Celsjusza, dzięki czemu mechanizmy oczyszczania i metabolizm zostają przyspieszone. Zmiany opatrunków są rzadsze, ogólnie co 3 dni. Natomiast producenci niektórych opatrunków pozwalają na zastosowanie ich nawet do 7 dni. Oczywiście w odpowiedniej fazie gojenia. Na samym początku terapii, gdy rana jest jeszcze zanieczyszczona i objęta stanem zapalnym, wymaga się częstszych zmian opatrunków.

opatrunki specjalistyczne
Opatrunki specjalistyczne – Nowoczesne opatrunki

Nowoczesne opatrunki VS tradycyjne opatrunki

Najważniejsze jest to, że odczucia bólowe pacjenta są zminimalizowane, jest większy komfort leczenia. Efekty same mówią za siebie. Zapraszam więc do zapoznania się z moją galerią zdjęć.

Leczenie ran Rzeszów cennik.