O mnie

Nazywam się Magdalena Mróz i jestem magistrem pielęgniarstwa, specjalistą ds. leczenia ran,  podologiem oraz edukatorem w cukrzycy. Ukończyłam studia pielęgniarskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Napisałam dwie prace dyplomowe o tematyce cukrzycy i jej powikłaniu, jakim jest zespół stopy cukrzycowej. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.

Magdalena Mróz

W Krakowie pracowałam jako instrumentariuszka na bloku operacyjnym, a następnie  w poradni chirurgicznej. Obecnie prowadzę w Rzeszowie  poradnię leczenia ran przewlekłych i zespołu stopy cukrzycowej oraz edukację diabetologiczną dla pacjentów z cukrzycą. Codziennie zajmuje się specjalistycznym leczeniem ran. Na swoim koncie mam setki wyleczonych ran przewlekłych, które wcześniej nie poddawały się procesom gojenia. Dzięki moim metodom, udało się uratować dziesiątki kończyn dolnych od amputacji.

Jestem aktywnym działaczem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, w którym zajmuję stanowisko Vice Prezesa  Koła Nr 1 w Rzeszowie. Prowadzę liczne szkolenia i wykłady dla pacjentów oraz personelu medycznego. Tematyką cukrzycy i ran przewlekłych zajmowałam się jeszcze przed studiami, zważywszy na globalny zasięg i stale zwiększającą się liczbę pacjentów z tymi problemami.

W swojej pracy szerzę holistyczne podejście do pacjenta, zmniejszając deficyty w sferze bio-psycho-społecznej. Tematyka leczenia ran jest obszerną dziedziną. Wymaga wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii, chirurgii, znajomości nowoczesnych opatrunków i terapii wspomagających leczenie, dermatologii, diabetologii, endokrynologii, podologii i nauki odciążenia itd.

Aby móc osiągnąć widoczne efekty w leczeniu ran,należy zwracać uwagę na wszelkie czynniki, którą mogą hamować procesy gojenia. Należy edukować pacjentów, uczyć ich zasad pielęgnacji ran, ale także stawiać na profilaktykę. Wyznaję zasadę – „Pacjent, który wie więcej, żyje dłużej”.