o nas - anna polak - eMMed
emmed - do rany przyłóż

O NAS

anna polak

Pielęgniarka

Jestem pielęgniarką z długoletnim doświadczeniem na oddziałach wewnętrznych jak i zabiegowych typu chirurgia czy ortopedia. Na co dzień asystuję lekarzom przy procedurach zabiegowych, przygotowuję pacjentów do zabiegów, a także stanowisko pracy lekarza. Dodatkowo zajmuję się opieką po zabiegową pacjentów, mającą na celu m.in. pielęgnowanie ran pooperacyjnych.
W CM eMMed pracuje w zespole interdyscyplinarnym ds. leczenia ran. Znam aktualne wytyczne pod kątem utrzymania optymalnego środowiska gojenia ran, nowoczesne techniki leczenia, metody oczyszczania ran itd. Asystuje chirurgom przy ambulatoryjnych zabiegach np. wycinanie zmian skórnych, chirurgii palca i stopy cukrzycowej, pobraniu wycinków do badań histopatologicznych.
Podążając za maksymą – „pacjent, który wie więcej – żyje dłużej”, stawiam na aktywną edukację pacjenta podczas trwania każdej wizyty. Przekazuję pacjentowi i jego rodzinie istotne informacje dotyczące zachowania higieny rany, kwestii dezynfekcji rany odpowiednim antyseptykiem, zabezpieczenia skory wokół rany. Następnie tłumaczę proces aplikacji opatrunku i jego mocowania. W leczeniu owrzodzeń podudzia istotnym aspektem jest dobór wyrobów kompresyjnych i wykonanie instruktażu jego aplikacji na kończynę. Tak samo jako dobór obuwia odciążającego w zespole stopy cukrzycowej.
Pacjenci z problemem trudno gojących się ran nie rzadko zgłaszają dyskomfort bólowy i zmniejszone samopoczucie. W pracy z tą grupą pacjentów należy szczególnie zadbać o ich komfort, zmniejszając dolegliwości bólowe. W pracy z nimi kieruję się empatią i życzliwością. Udzielając im wsparcia psychicznego, a także okazując sympatię – pacjenci często nabierają sił do walki z ranami przewlekłymi.
Anna Polak

Zapraszam także na profil gabinetu na Instagramie i Fb.