o nas - Karol biega - eMMed
emmed - do rany przyłóż

O NAS

Karol biega

Pielęgniarz

Jestem magistrem pielęgniarstwa, ze specjalizacją z pielęgniarstwa chirurgicznego. Ukończyłem także studium medyczne na kierunku ratownictwo medyczne. Licencjat z pielęgniarstwa ukończyłem w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Jarosławiu. Natomiast studia magisterskie zrealizowałem W Collegium Masoviense w Żyrardowie. Lubię oddziały zabiegowe jak chirurgia, ortopedia, a także SOR czy oddział intensywnej terapii. W 2022r. obroniłem tytuł specjalisty ds. pielęgniarstwa chirurgicznego.
Od 2017 r. pracowałem na oddziale ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Obecnie zdobywam dalsze doświadczenie w Klinicznym Szpitalu Nr 2 w Rzeszowie w Klinice Intensywnej Terapii i Anestezjologii z Ośrodkiem Ostrych Zatruć.
Natomiast leczenie ran jest dziedziną, w której nowoczesne pielęgniarstwo nabiera nowego znaczenia. Samodzielność, decyzyjność połączona z odpowiedzialnością. Znajomość aktualnej wiedzy medycznej z zakresu leczenia ran, a także nowoczesnych metod terapii – pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów leczenia.
W CM eMMed pracuje w zespole interdyscyplinarnym ds. leczenia ran. Profesji leczenia ran uczyłem się pod okiem najlepszych specjalistów. Oprócz standardowej asysty chirurgowi do zabiegów, prowadzę także samodzielne wizyty z pacjentami w ramach kontroli terapii rany.
Uwielbiam efekty leczenia, kiedy obserwuje z wizyty na wizytę jak rany ulegają zmniejszeniu, aż w końcu ulegną całkowitemu wynaskórkowaniu. Na końcowych wizytach omawiam z pacjentem kwestię profilaktyki przed ponownym incydentem powstania rany, omawiam zasady mobilizacji i przebudowy blizny. Finalna wizyta jest kluczowa w kwestii prewencji trudno gojących się ran.
Karol Biega

Zapraszam także na profil gabinetu na Instagramie i Fb.