o nas - Magdalena mróz - eMMed
emmed - do rany przyłóż

O NAS

Magdalena mróz

Właściciel mgr pielęgniarstwa

Nazywam się Magdalena Mróz i jestem magistrem pielęgniarstwa, podologiem oraz edukatorem w cukrzycy. Moją specjalnością, a jednocześnie pasją jest pielęgnacja ran przewlekłych, skutkująca przyśpieszonym procesem ich trudnego gojenia. Ukończyłam studia pielęgniarskie na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Napisałam prace dyplomowe o tematyce cukrzycy i jej powikłaniu, jakim jest zespół stopy cukrzycowej. Jestem autorką licznych artykułów do czasopism branżowych. Od lat organizuję tematyczne szkolenia i konferencje dla personelu medycznego i podologów. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran oraz Stowarzyszenia Naukowego Leczenia Ran.
W Krakowie zaraz po ukończeniu studiów licencjackich pracowałam jako instrumentariuszka na wielospecjalistycznym bloku operacyjnym, a następnie w poradni chirurgicznej. Tematyką cukrzycy i ran przewlekłych zajmowałam się już w czasie trwania studiów pielęgniarskich, zważywszy na globalny zasięg i stale zwiększającą się liczbę pacjentów z tymi problemami. Od kilku lat prowadzę w Rzeszowie gabinet leczenia ran i podologii. Codziennie zajmuję się specjalistycznym leczeniem ran. W celu zapoznania się z niektórymi przypadkami z mojej praktyki zawodowej – zapraszam do zakładki „Galeria„.
Jestem aktywnym działaczem Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, a także Podkarpackiego Stowarzyszenia Osób z Ranami Przewlekłymi. Prowadzę tym samym liczne szkolenia i wykłady dla pacjentów w ramach profilaktyki zdrowego trybu życia i cukrzycy.
W swojej pracy szerzę holistyczne podejście do pacjenta, zmniejszając deficyty w sferze bio-psycho-społecznej. Tematyka leczenia ran jest obszerną dziedziną. Wymaga wiedzy z zakresu anatomii, fizjologii, patofizjologii, chirurgii, znajomości nowoczesnych opatrunków i terapii wspomagających leczenie, dermatologii, diabetologii, endokrynologii, podologii i nauki odciążenia itd. Współpracuję także z chirurgami, dermatologami, diabetologami, fizjoterapeutami, dietetykami. W gabinecie eMMed Magdalena Mróz usługi dotyczące leczenia ran prowadzone są przez zespół interdyscyplinarny i doświadczony w tej dziedzinie.
Aby móc osiągnąć widoczne efekty w leczeniu ran, należy zwracać uwagę na wszelkie czynniki, którą mogą hamować procesy gojenia. Należy edukować pacjentów, uczyć ich zasad pielęgnacji ran, ale także stawiać na profilaktykę. Wyznaję zasadę – „Pacjent, który wie więcej, żyje dłużej”.

Zapraszam do kontaktu, wspólnie ustalimy przyczynę dolegliwości oraz plan terapii.

Magdalena Mróz

Zapraszam także na profil gabinetu na Instagramie i Fb.