Opatrunek biologiczny z larwami muchy plujki - eMMed - Podolog
emmed - do rany przyłóż
larwy

Opatrunek biologiczny z larwami muchy plujki

Spis treści:

Większości z Was larwy muchy plujki kojarzą się negatywnie.Natomiast w świecie chirurgii i leczenia ran, te male robaczki w Opatrunek biologiczny z larwami muchy plujki pozwala na uratowanie ok. 60% stóp cukrzycowych, skierowanych już do amputacji.

Nie wszyscy znają się na tych opatrunkach,bo ich najzwyczajniej nie stosują. Ja używam ich w swojej praktyce i zawsze z pozytywnym efektem. Sterylne larwy zamknięte są w kilku warstwach opatrunku, dzięki temu fizycznie nie bytują na ranie. Wydzielają enzymy trawiące martwice i włóknik, następnie je pożerają;) a że są ruchliwe i żerne to często wystarcza 3 dni, żeby oczyścić ranę. I mogą zrobić to nawet lepiej niż chirurg! Bo jedzą tylko martwe tkanki, a zdrowej nie tkną:)

Opatrunek biologiczny z larwami muchy plujki

Z 1 mm potrafią urosnąć do 2 cm, w ciągu zaledwie 3 dni. W przykładowym opatrunku poniżej o rozmiarze 10x10cm jest ich aż 400 sztuk.

Opatrunki biologiczne z larwami muchy plujki ma wyraźne wskazania. W związku z tym zawsze specjalista z doświadczeniem, dobiera indywidualnie opatrunek do rany. Pamiętajcie, że larwy lubią martwicę rozpływną, dużo włóknika. To jest ich pożywka, nic dziwnego że tak świetnie oczyszczają rany.

 

Opatrunek biologiczny z larwami muchy plujki - oczyszczanie rany
Opatrunek biologiczny z larwami muchy plujki – oczyszczanie rany