Pedicure medyczny – wszystko, co powinieneś wiedzieć - eMMed
emmed - do rany przyłóż
Pedicure medyczny w Rzeszowie - jak wygląda zabieg?

Pedicure medyczny – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Spis treści:

Bolesne odciski, wrastające paznokcie, nagniotki, pękające pięty to dolegliwości często uwarunkowane genetycznie, ale przeważnie związane są z naszym stylem życia i nieprawidłowo dobranym obuwiem. Dla wielu stanowią bardzo nieestetyczny defekt kosmetyczny. Niekiedy jedynym wyjściem z tej sytuacji jest pedicure medyczny, który przynosi natychmiastową ulgę. Na czym polega ten zabieg?

Na czym polega pedicure medyczny?

Stopy są bardzo ważną częścią ludzkiego ciała, o które warto dbać. Pozwalają nam wykonywać tysiące kroków, dzięki nimi docieramy do celu. To one noszą ciężar naszego  ciała przez całe życie. Przez to, że są najdalej położone od naszych oczu – bagatelizujemy je i zaniedbujemy. Często towarzyszą im różne defekty. Z pomocą przychodzi pedicure medyczny, znany też jako pedicure podologiczny, który ma za zadanie przywrócić dobrą kondycję stóp i nadać im zdrowy wygląd. Podstawowy zabieg podologiczny polega na skróceniu i frezowaniu czyli wygładzeniu płytki paznokciowej. Następnie podolog przy użyciu skalpela usuwa nadmiar zrogowaciałego naskórka z podeszw stóp. Po zabiegu oczyszczania stopy zostają dodatkowo nawilżone odpowiednim preparatem do pielęgnacji. Pacjent dowiaduje się także więcej na temat prawidłowej pielęgnacji domowej, a także zalecanych kosmetyków do stóp. Natomiast rozszerzony zabieg podologiczny zawiera dodatkowo usługę usunięcia odcisków, modzeli, nagniotków, popękanych pięt, podkrwawiających rozpadlin piętowych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonuje się w gabinecie zabiegowym przy zachowaniu wszelkich procedur aseptyki i antyseptyki czyli przy użyciu wysterylizowanych narzędzi do pedicure, sprzętu zabiegowego oraz dermatologicznych kosmetyków. Wszystko to znajduje się w naszych gabinetach eMMed. W trakcie wykonywania pedicure leczniczego specjalista używa profesjonalnych narzędzi np. dłuta, frezów lub skalpeli. 

Jakie zmiany na stopach wymagają konsultacji z podologiem?

Do podologa powinny szczególnie wybrać się osoby, które mają patologiczne zabarwienie paznokci, widoczne  zmiany ukształtowane na płytce paznokcia np. wybrzuszenia, zagłębienia, wszelkiego rodzaju rowki, zaburzenia połączenia paznokcia z podstawą. Ponadto wszystkie  pękające pięty, wrastające paznokcie, stany zapalne wokół paznokci powinny być impulsem do udania się na konsultację ze specjalistą. Warto zaznaczyć, że czasami za zmianą wizualną kryje się dużo poważniejsze schorzenie, które wymaga interwencji.

Jakie efekty może przynieść zabieg pedicure medycznego?

Pedicure leczniczy przynosi przede wszystkim ulgę wszystkim zmęczonym, popękanym i obolałym stopom. Terapia pękających pięt oczyszcza spierzchnięte i popękane pięty oraz skutecznie je regeneruje. Zabieg podologiczny pozwala pozbyć się zrogowaceń, a płytkom paznokciowym nadać odpowiednią długość i wyeliminować zanieczyszczenia (dotyczy to także wałów) i nadać fizjologiczny, zdrowy połysk.

Zainteresowaliśmy Cię? W takim razie zapraszamy na konsultację.