Pedicure medyczny - eMMed - Podolog - Rzeszów
emmed - do rany przyłóż
stopa

Pedicure medyczny

Spis treści:

Strona główna » Blog » Pedicure medyczny

Pedicure medyczny dzielimy na podstawowy zabieg podologiczny oraz zaawansowany. Podstawowy obejmuje oczyszczenie skóry podeszwy stopy ze zrogowaceń tzw. hiperkeratozy oraz skrócenie i oczyszczenie płytki paznokciowej.

Zaawansowany zabieg podologiczny zawiera wyżej wymienione czynności, a dodatkowo usunięcie np. odcisków, modzeli, oczyszczanie paznokci grzybiczych. Oczywiście w zależności od stopnia zaawansowania problemu zdrowotnego. Zawsze przed przystąpieniem do zabiegu pacjent zostaje poinformowany o planowanej terapii oraz możliwych rozwiązaniach podologicznych.

Pedicure medyczny
Oczyszczenie paznokcia zmienionego chorobowo.

Pedicure medyczny

Zabiegi podologiczne, cieszą się z roku na rok, coraz większym zainteresowaniem. Największą grupę pacjentów, stanowią pacjenci z cukrzycą, dla których profilaktyka stopy cukrzycowej jest kwestią nadrzędną.

Często rana w przebiegu stopy cukrzycowej, ma swój początek w wyniku wrastającego paznokcia, odcisku czy modzela, które powstają w wyniku zaburzeń biomechaniki chodu czyli m.in. nadmiernego nacisku danej partii stopy na podłoże.

Czy jest możliwa profilaktyka? Oczywiście 😉

Regularne wizyty pacjentów z cukrzycą u podologa to podstawa! Dzięki temu możliwa jest szybka i skuteczna interwencja na dany problem w obrębie stopy.

Nie zapominajmy jednak, że nie trzeba być cukrzykiem, aby wystąpiły takie przypadłości jak brodawki wirusowe, wrastające paznokcie, nadpotliwość stóp, bolesne odciski, piekące modzele, pękające pięty, grzybica skóry stóp i paznokci, łuszczyca, objawiająca się zmianami na stopach itd.

Pedicure medyczny
Terapia brodawek wirusowych potocznie zwanych kurzajkami.

Właśnie takimi stanami zajmują się podolodzy, do których należę 😉

Dzięki wykształceniu medycznemu oraz specjalizowaniu się w podologii, mogę kompleksowo pełnić opiekę nad pacjentami.

W razie pytań, zachęcam do formularza kontaktowego.

Pamiętajmy, że o stopy musimy dbać, bo mamy je na całe życie, a one całe życie muszą nosić nasz ciężar ciała.

Pedicure medyczny
Podstawowy zabieg podologiczny, z uwzględnieniem oczyszczenia z obszarów hiperkeratozy.

Na zakończenie-ciekawostka: Czy wiecie, że przeciętne stopy człowieka pokonują przez swoje życie dystans będący 2-krotnością równika ziemskiego?

Pamiętajmy, że stopy są zwierciadłem ciała i wiele problemów zdrowotnych, odbija się właśnie na nich.