Pękające pięty - Podolog - Rzeszów
emmed - do rany przyłóż
stopa cukrzycowa

Pękające pięty

Spis treści:

Strona główna » Blog » Pękające pięty

Oprócz leczenia ran trudno gojących się, zajmuje się także dziedziną skupioną na stopach, o której tak dużo staram się Wam opowiadać. Pękające pięty to jeden z problemów które trafiają do mojego gabinetu.

Rozpadliny na piętach

Na zdjęciu widzicie ,bardzo częstą przypadłość w gabinetach podologicznych tj. rozpadliny na piętach. Dla pacjenta jest to na pewno defekt wizualny, a także dyskomfort powodujący ból, pieczenie…

Dla mnie jako specjalisty od stóp, problem ten jest bardziej złożony więc poszukuję przyczyn. Rozpadliny często wnikają głęboko w skórę, są miejscem bytowania drobnoustrojów. Są szczelinkami wąskimi i ciepłymi, gdzie mogą namnożyć się bakterie i wyhodować grzyby. Jeśli popękają,tworzą się bolesne i podkrwawiające rany, jako mikro urazy. Pamiętajcie, że nie pomogą żadne skarpetki złuszczające!

Pękające pięty – jak sobie z tym poradzić?

Jedynie zabieg podologiczny, czyli podolog który pracuje skalpelem, frezarką i odpowiedni preparat plus zalecenia względem profilaktyki. Specjalista musi wyedukować pacjenta, jakie odciążenie zastosować oraz które kremy do stóp są dla niego odpowiednie.

Pękające pięty
Pękające piety – eMMed podologia i leczenie ran Rzeszów