Podolog Rzeszów
emmed - do rany przyłóż
tło

Podolog Rzeszów – Czym zajmuje się podologia? Kim jest podolog?

Spis treści:

Strona główna » Blog » Podolog Rzeszów – Czym zajmuje się podologia? Kim jest podolog?

Na te i inne pytania odpowiem w poniższym artykule.

Podolog Rzeszów – Czym zajmuje się podologia? Kim jest podolog? Pacjenci uczęszczający do naszego gabinetu, często opowiadają, że nie wiedzieli początkowo kim jest podolog. Najczęściej o jego istnieniu dowiadywali się od znajomych lub z Internetu, wpisując swoje dolegliwości w wyszukiwarkę. Są to najczęściej wrastające i wkręcające paznokcie, wywołujące stan zapalny, bolesne odciski i modzele, nieestetyczne brodawki wirusowe, uciążliwa grzybica paznokci, wstydliwy problem nadpotliwości stóp i dłoni itd.

Podolog Rzeszów - Gabinet eMMed
Podolog Rzeszów – Gabinet eMMed

Zdrowe stopy – to piękne stopy

Podolog jako promotor zdrowego stylu życia, ma za zadanie stałe szerzenie wiedzy wśród społeczeństwa na tematy związane z pielęgnacją swoich stóp, a także zdrowego stylu życia. W myśl słynnej maksymy- „Zdrowe stopy – to piękne stopy”.

Jeśli już pacjent dowie się, że jego dolegliwością zajmuje się specjalista ds. podologii, zaczyna szukać odpowiedniego gabinetu. Najprościej jest wpisać w wyszukiwarkę google hasło – podolog i podać nazwę miejsca zamieszkania np. dobry podolog Rzeszów. Dzięki tej prostej czynności pojawi się lista obecnych gabinetów pełniących usługi z tego zakresu. Następnie pacjent może wybrać dogodne miejsce na prowadzenie swojej terapii.

Podolog Rzeszów a holistyczne podejście do pacjenta

Istotny jest fakt, że podologia to dziedzina łącząca wiele innych nauk medycznych. Osoba zajmująca się stricte stopami, musi mieć wiedzę z zakresu nauk medycznych, znać fizjologię i patofizjologię organizmu, mechanizmy chorób, metody terapii. Człowiek w ujęciu holistycznym to integralna całość. Dlatego bierzemy pod uwagę cały jego stan bio-psycho-społeczny.

Wkładki indywidualne do obuwia

Tak wiele  chorób ma swoje odzwierciedlenie w stopach. Tak wiele możemy „wyczytać”  z  obrazu skóry i paznokci stóp, a także zaburzeń biomechanicznych jak np. wady postawy. Podolog to  specjalista ściśle współpracujący z fizjoterapeutami – pod kątem  terapii korekcyjnych wad postawy. Diagnozując dany problem, jest w stanie zwrócić pacjentowi uwagę na konieczność wykonania wkładek indywidualnych do obuwia. Dzięki którym tak wielu pacjentów zapomniało o nawracających odciskach czy ranach neuropatycznych w problemie stopy cukrzycowej.

Podolog Rzeszów
Podolog Rzeszów – Gabinet eMMed

Współpraca interdyscyplinarna specjalistów

Podolog współpracuje także  z dietetykami klinicznymi, ze względu na szerzącą się plagę chorób metabolicznych i autoagresywnych. Jak wiadomo zdrowe nawyki żywieniowe i odpowiednia suplementacja to podstawa w tych grupach chorób jak cukrzyca, miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, łuszczyca, atopowe zapalenia skóry, niedoczynność tarczycy, choroby nieswoiste jelit itd.

Podolog Rzeszów – stopa cukrzycowa to olbrzymie zagrożenie

Mając podejrzenie w związku z pewnymi objawami, podolog kieruje pacjenta do konkretnych specjalistów. Mowa tutaj np. o zwróceniu uwagi na masywne obrzęki podudzi, które mogą łączyć się z niewydolnością serca i nerek, a także chorobami naczyń krwionośnych i układu limfatycznego. Czy stopy cukrzycowe, tak często bagatelizowane i pomijane na standardowych wizytach diabetologicznych.

Jak wiemy ilość amputacji stóp gwałtownie wzrasta na przestrzeni lat. Natomiast przebieg cukrzycy często jest utajony i niezauważalny dla pacjenta. Tym bardziej przy towarzyszącej neuropatii cukrzycowej czyli zaburzeniu czucia  w stopach. Tym samym pacjent nie odczuwając bólu, nie wraca uwagi na patologiczne stany, znajdujące się na jego stopach.

Podolog Rzeszów – z kim współpracuje?

Podolog zatem kieruje pacjenta do diabetologa, chirurga, kardiologa, dermatologa, reumatologa itd., itd. W zależności czego dotyczy problem i co podejrzewa. Proszę pamiętać, że podolog to nie kosmetyczka od obcinania paznokci. To specjalista posiadający ogromną wiedzę, specyficzne umiejętności, konkretne narzędzia do pracy. A przede wszystkim liczy się chęć przyniesienia ulgi w cierpieniu i pomoc pacjentowi.

Gabinet eMMed Rzeszów

W naszym gabinecie podologią zajmują się osoby z wykształceniem pielęgniarskim, dzięki czemu wiedza jak i kompetencje są na wysokim poziomie i tym samym przekładają się na jakość usług.  Tym samym gwarantują bezpieczną i skuteczną terapię. Zawsze możesz sprawdzić pod hasłem podolog Rzeszów opinie.

Podolog Rzeszów cennik.