Podolog – Czym zajmuje się ?

Najprościej mówiąc podolog jest specjalistą od stóp. Natomiast czym się zajmuje i jakie usługi wykonuje – dowiecie się z tekstu poniżej.

Podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Zabieg podologiczny może mieć różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne).

Podolodzy szczególnie często zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców oraz cukrzyków, ze względu na ryzyko powikłań. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą.

Podolog zajmuje się profilaktyką stopy cukrzycowej, diagnozując i lecząc pierwsze objawy, które mogą predysponować do powstania trudno gojących się ran.

Do czynności wykonywanych przez podologa zaliczamy : usuwanie zrogowaceń, usuwanie modzeli, odcisków, terapię tzw. „twardych pięt”, terapię wrastających paznokci, terpię brodawek wirusowych, ewakuację krwiaków podpaznokciowych.

Dodatkowo podolog oczyszcza profesjonalnie zmienioną chorobowo płytkę paznokciową w takich jednostkach jak np. grzybica, łuszczyca, cukrzyca, onycholiza, zmiany pourazowe itd.

Czemu o stopy należy dbać?

-Świadczą o kondycji naszego zdrowia,
-są jak zwierciadło odbijające nasz stan fizyczny i psychiczny, styl życia, stan odżywiania,
-na stopach posiadamy swoiste receptory, dzięki którym usprawniamy pracę różnych narządów w naszym organizmie,
-zaniedbania prowadzą do problemów zdrowotnych- modzele, nagniotki, pękające pięty, grzybica, halluxy, powstawanie ran itd.

ZDROWE STOPY – TO PIĘKNE STOPY !!!

Nie czekaj, zadbaj o nie już dziś i umów się na wizytę ;D – tel. 793573545.