Podolog - Czym zajmuje się ? - eMMed - Rzeszów - Gabinet
emmed - do rany przyłóż
tło

Podolog – Czym zajmuje się ?

Spis treści:

Strona główna » Blog » Podolog – Czym zajmuje się ?
Podolog - Czym zajmuje się ?
Podolog – Czym zajmuje się ? Gabinet eMMed w Rzeszowie

Najprościej mówiąc podolog jest specjalistą od stóp. Natomiast czym się zajmuje i jakie usługi wykonuje – dowiecie się z tekstu poniżej.

Konkludując podologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy i stawu skokowo-goleniowego. Zabieg podologiczny może mieć różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód wiedzy z zakresu nauk medycznych, tj.: diabetologia, dermatologia, chirurgia, ortopedia, opatrywania ran, technik zaopatrzenia ortopedycznego (ortezy, wkładki ortopedyczne).

Istotnie Podolog szczególnie często zajmuje się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców oraz cukrzyków, ze względu na ryzyko powikłań. W Polsce podologia jest jeszcze dziedziną raczkującą.

Podolog zajmuje się profilaktyką stopy cukrzycowej, diagnozując i lecząc pierwsze objawy, które mogą predysponować do powstania trudno gojących się ran.

Podczas gdy do czynności wykonywanych przez podologa zaliczamy : usuwanie zrogowaceń, usuwanie modzeli, odcisków, terapię tzw. „twardych pięt”, terapię wrastających paznokci, terpię brodawek wirusowych, ewakuację krwiaków podpaznokciowych.

Dodatkowo podolog oczyszcza profesjonalnie zmienioną chorobowo płytkę paznokciową w takich jednostkach jak np. grzybica, łuszczyca, cukrzyca, onycholiza, zmiany pourazowe itd.

Dlatego zapraszamy do naszej galerii, gdzie można zapoznać się z przypadkami z naszego gabinetu.

https://emmed.rzeszow.pl/galeria/
Galeria przypadków Gabinetu eMMed

Czemu o stopy należy dbać?

Świadczą o kondycji naszego zdrowia – są jak zwierciadło odbijające nasz stan fizyczny i psychiczny, styl życia, stan odżywiania,

Ponieważ na stopach posiadamy swoiste receptory, dzięki którym usprawniamy pracę różnych narządów w naszym organizmie, zaniedbania prowadzą do problemów zdrowotnych takich jak: modzele, nagniotki, pękające pięty, grzybica, halluxy, powstawanie ran itd.

ZDROWE STOPY – TO PIĘKNE STOPY !!!

Na zakończenie! Nie czekaj, zadbaj o nie już dziś i umów się na wizytę ;D