Czym jest tropokolagen Guna?
Wraz z upływem czasu nasz skóra traci cenny kolagen, co wpływa na znaczne osłabienie jej struktury, utratę jędrności, czy poprawne procesy gojenia ran. Na szczęście istnieją metody, które pomogą nam wzmocnić procesy zachodzące w skórze oraz spowalniają procesy starzenia, czyli zastosowanie preparatu Tropokolagen Guna.
Jednym z tych rozwiązań są zabiegi z wykorzystaniem specjalistycznego produktu jakim jest tropokolagen Guna. Jego wykorzystanie umożliwia innowacyjne podejście do terapii zapewniając wysoką skuteczność oraz wszechstronne działanie.
Tropokolagenu Guna i jego zastosowanie:
- objawy starzenia się skóry w obrębie całego ciała,
- utrata jędrności skóry,
- redukcja blizn i rozstępów,
- fotostarzenie skóry,
- przebarwienia,
- wypadanie włosów,
- w procesach gojenia się ran.
Składniki aktywne w ampułka Tropokolagenu Guna:
- kwas askorbinowy – jest to antyoksydant, stanowi kofaktor dla enzymów, które stabilizują tworzenie wiązań krzyżowych kolagenu,
- witaminy z grupy B – są to między innymi tiamina B1, ryboflawina B2, pirydoksyna B6 – syntezują produkcje kolagenu
- glukonian magnezu – ma działanie katalityczne w procesie dojrzewania kolagenu,
Zalety Tropokolagenu Guna:
Ponieważ Tropokolagen Guna zawarty w preparacie regeneruje i odbudowuje strukturę skóry, dlatego zabieg z jego użyciem jest metodą o szerokim spektrum zastosowania.
Jest ona:
- naturalna- zawiera kolagen pochodzenia naturalnego, najbardziej z dostępnych na rynku, zbliżony do produkowanego przez ludzki organizm,
- nieinwazyjna- możliwość powrotu do normalnych zajęć zaraz po zabiegu,
- uniwersalna- możliwość wykonania zabiegu na wszystkich obszarach ciała,
- bezpieczna- brak ogólnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu oraz brak skutków ubocznych.
Bez wątpienia jego zaletą jest, że może być stosowany o każdej porze roku. Doskonały efekt regeneracyjny widoczny jest już po kilku dniach od zabiegu, przy czym utrzymuje się on przez długi czas.
Podsumowując, kolagen jest niezbędny w naszym organizmie, ponieważ stanowi strukturę budowy skóry właściwej. Chociaż około jego 40% znajduje się w samej skórze, jest to białko fibrylarne, wytwarzane przez komórki tkanki łącznej, budującej warstwę skóry właściwej – fibroblasty, odpowiedzialne nie tylko za jego syntezę, ale też za rozkład.
Artykuł dla Was przygotowała Anna Rembisz