Opatrunek biologiczny z larwami muchy plujki

Opatrunek biologiczny z larwami muchy plujki.

Większości z Was larwy muchy plujki kojarzą się negatywnie.Natomiast w świecie chirurgii i leczenia ran, te male robaczki w Opatrunku biologicznym z larwami muchy plujki pozwalają na uratowanie ok. 60% stóp cukrzycowych, skierowanych już do amputacji.

Nie wszyscy znają się na tych opatrunkach,bo ich najzwyczajniej nie stosują. Ja używam ich w swojej praktyce i zawsze z pozytywnym efektem. Sterylne larwy zamknięte są w kilku warstwach opatrunku, dzięki temu fizycznie nie bytują na ranie. Wydzielają enzymy trawiące martwice i włóknik, następnie je pożerają;) a że są ruchliwe i żerne to często wystarcza 3 dni, żeby oczyścić ranę. I mogą zrobić to nawet lepiej niż chirurg! Bo jedzą tylko martwe tkanki, a zdrowej nie tkną:)

Z 1 mm potrafią urosnąć do 2 cm, w ciągu zaledwie 3 dni. W przykładowym opatrunku poniżej o rozmiarze 10x10cm jest ich aż 400 sztuk.

Opatrunki z larwami mają wyraźne wskazania. W związku z tym zawsze specjalista z doświadczeniem, dobiera indywidualnie opatrunek do rany. Pamiętajcie, że larwy lubią martwicę rozpływną, dużo włóknika. To jest ich pożywka, nic dziwnego że tak świetnie oczyszczają rany.


Zapraszam także na mój profil zawodowy na Instagramie i Fb.