Lipoliza iniekcyjna w Rzeszowie – co to jest? - eMMed
emmed - do rany przyłóż
Lipoliza iniekcyjna Rzeszów

Lipoliza iniekcyjna w Rzeszowie – co to jest?

Spis treści:

Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjny zabieg polegający na wstrzykiwaniu w skórę preparatu powodującego likwidację tkanki tłuszczowej. Podana substancja rozpuszcza go, wskutek czego wraz z przemianą materii zostanie wydalony z organizmu.

Zdarza się, że ludzie mylą lipolizę iniekcyjną z liposukcją, dlatego nie chcą się na nią zdecydować. Co prawda celem obu zabiegów jest modelowanie sylwetki, jedna odbywa się to w zupełnie inny sposób. Liposukcja to inwazyjny sposób polegający na chirurgicznym odessaniu zbędnej tkanki tłuszczowej. Przeprowadza się ją pod narkozą, a rekonwalescencja jest długa i często bolesna. Lipoliza iniekcyjna wykonywana jest bez cięć chirurgicznych, a znieczulenie odbywa się miejscowo.

Modelowanie sylwetki w Rzeszowie – jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Wizyta w gabinecie kosmetologicznym rozpoczyna się do wywiadu robionego przez lekarza. Dotyczy on obecnego stanu zdrowia, przyjmowanych leków, aktualnych chorób i uczuleń. Te informacje są bardzo ważne, by specjalista mógł przeprowadzić zabieg bezpiecznie oraz skutecznie. Minimalizuje również wystąpienie ewentualnych powikłań, dlatego podczas rozmowy należy szczerze odpowiadać na pytania.

Bezpośrednio przed zabiegiem okolice, gdzie będzie wykonywany zabieg, zostaje miejscowo znieczulone przy pomocy specjalnej maści. Nie oznacza to jednak, że wstrzykiwanie preparatu jest bolesne. Używana igła jest tak cienka, że pacjenci bardzo dobrze ją tolerują, a sam ból jest chwilowy i minimalny. Następnym krokiem jest dezynfekcja skóry i wstrzyknięcie substancji. W miejscach, gdzie robione są wkłucia, pojawia się zaczerwienienie oraz uczucie pieczenia. Dyskomfort jednak szybko ustępuje. Po wykonaniu całego zabiegu mogą pojawić się piekące zaczerwienienia, obrzęki, delikatny ból, a nawet niewielkie krwiaki. Wszystko to stanowi normalny objaw i nie należy ich traktować jako skutki uboczne.

Wiele osób ceni sobie tę formę modelowania sylwetki w Rzeszowie, ponieważ jest niemal bezinwazyjna, a do codziennych obowiązków i aktywności można wrócić bezpośrednio po wyjściu z gabinetu. Lipoliza iniekcyjna stanowi uzupełnienie zdrowej diety i sportu, a także zabiegów drenujących.

Efekty, jakie daje lipoliza iniekcyjna

Wiele osób boryka się z problemem miejscowej kumulacji tkanki tłuszczowej. Najczęściej jest to podbródek, brzuch, ramiona, biodra, pośladki i uda. Do efektów zabiegu lipolizy zaliczamy:

  • utratę niechcianych centymetrów w miejscu iniekcji,
  • poprawę metabolizmu komórek skóry,
  • lepsze mikrokrążenie.

Pierwszych efektów można spodziewać się już po pierwszym zabiegu.

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Lipoliza iniekcyjna przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Jej stosowanie zaleca się osobom z normalną wagą oraz lekką nadwagą. Stanowi pomoc w sytuacji, gdy ktoś posiada tzw. otłuszczone miejsce mimo stosowania zdrowej diety i aktywności fizycznej. U pacjentów borykających się ze znaczną otyłością zabieg jest nieskuteczny.