Infuzja tlenowa jako sposób na suchą skórę - eMMed
emmed - do rany przyłóż
Infuzja tlenowa w Rzeszowie

Infuzja tlenowa jako sposób na suchą skórę

Spis treści:

Pewnie nieraz zastanawiałeś się, jakim “cudem” gwiazdy telewizyjne wyglądają tak spektakularnie – gładka twarz, bez zmarszczek i oznak starzenia. Istnieje wiele zabiegów pozwalający uzyskać piękny wygląd skóry, a jednym z nich jest infuzja tlenowa, którą uwielbiają także celebryci. Chętnie z zabiegu korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Nic w tym jednak dziwnego, ponieważ jest bezbolesny, nieinwazyjny, a rezultaty widać natychmiast. Infuzja tlenowa w Rzeszowie jest dostępna w wielu gabinetach kosmetologii również w eMMed.

Infuzja tlenowa – na czym polega ten zabieg?

Zabieg tlenowy polega na aplikacji substancji odżywczych w skórę za pomocą aplikatora, z którego wydobywa się tlen pod wysokim ciśnieniem. Do jego wykonania używa się specjalnych ampułek witaminowych, które dopasowane są indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta. Niezależnie do wybranego preparatu wnika on w najgłębsze warstwy skóry, nadając jej blask oraz zdrowy wygląd.

Infuzja tlenowa należy do zabiegów bezbolesnych oraz bezinwazyjnych, co sprawia, że podczas aplikacji ampułki pacjent może się zrelaksować i odpocząć. Odczuwany jest jedynie przyjemny chłód, który potęguje w okresie upalnych dni, gdy temperatura na zewnątrz jest bardzo wysoka. Wtedy oprócz regeneracji i odżywienia, nasza skóra zyskuje efekt orzeźwienia. Największą zaletą zabiegu jest możliwość bezpośredniego powrotu do codziennych obowiązków. Twarz nie jest w żaden sposób podrażniona, więc nie wymaga okresy rekonwalescencji.

Jak przebiega zabieg infuzji tlenowej?

W wielu gabinetach infuzję tlenową traktuje się jak zabieg relaksacyjny. Właściwa jego część zostaje poprzedzona dokładnym demakijażem twarzy. Następnie kosmetolog wykonuje delikatny masaż twarzy. Zaleca się również wykonanie peelingu np. medycznego, by skóra przyswoiła jak najwięcej substancji odżywczych. Dzięki temu efekty będą jeszcze lepsze i bardziej widoczne na skórze.

Do infuzji tlenowej wykorzystuje się tzw. pistolet. Posiada on dyszę o cienkiej końcówce, przez którą w skórę dostarczane są składniki aktywne. Po przystawieniu jej do twarzy wraz z serum wydobywa się molekularny tlen hiperbaryczny. Cały zabieg jest przyjemny i bezbolesny, a jedynym odczuciem jest delikatny chłód. Kończąc proces, kosmetolog nakłada na twarz kojącą maseczkę, a następnie ochronny krem.

Infuzja tlenowa w Rzeszowie – wskazania do zabiegu

 • sucha, ziemista cera,
 • brak nawilżenia, odżywienia i dotlenienie skóry,
 • trądzik,
 • zaburzenia kolorytu skóry,
 • rozszerzone pory.

Efekty zabiegu

Zabieg jest odpowiedni dla każdej osoby, w każdym wieku, a efekty są widoczne od razu po zabiegu, są to:

 • spłycenie zmarszczek,
 • nawilżenie, rozjaśnienie i dotlenienie skóry,
 • poprawa elastyczności,
 • powrót „zdrowego” kolorytu,
 • poprawa metabolizmu komórkowego,
 • zniwelowanie oznak starzenia i przeciwdziałanie im.

Należy jednak pamiętać, że każdy może inaczej zareagować na zabieg, ponieważ wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Chcąc uzyskać jak najlepsze efekty, wcześniej warto wykonać zabieg oczyszczający.

Jak często należy wykonywać infuzję tlenową?

Pierwsze, widoczne efekty zabiegu są widoczne już po pierwszej wizycie i najczęściej utrzymują się do około dwóch tygodni. Chcąc zachować je na dłużej, konieczne jest jej powtarzanie nie rzadziej niż co dwa miesiące. Liczba powtórzeń jest jednak zależna od indywidualnych potrzeb pacjenta i ustalana jest w porozumieniu z kosmetologiem.