Oczyszczanie wodorowe - eMMed
emmed - do rany przyłóż
o nas

Oczyszczanie wodorowe

Spis treści:

Na czym polega oczyszczanie wodorowe?

Zabieg polega na wprowadzaniu w głąb skóry cząsteczki aktywnego wodoru (struga wody pod wysokim ciśnieniem), które powodują oczyszczenie porów skóry, złuszczenie martwych komórek naskórka, a przede wszystkim neutralizuje wolne rodniki.  Cząsteczka ma niewielkie rozmiary więc dociera głęboko w jej struktury.

Oczyszczanie wodorowe w eMMed Rzeszów
Oczyszczanie wodorowe w eMMed Rzeszów
Wolne rodniki

Czym są wspomniane wolne rodniki? Są to reaktywne formy tlenu, które posiadają niesparowany elektron na swojej ostatniej powłoce. Z uwagi na to, cząsteczka ta jest bardzo reaktywna, ponieważ szuka innej cząsteczki aby „ukraść” jej wspomniany brakujący elektron. W warunkach homeostazy, czyli wewnętrznej równowagi naszego organizmu, wolne rodniki przynoszą nam wiele korzyści np. indukują śmierć komórki, która nie jest mile widziana w naszym organizmie, pobudza transport glukozy czy  zwiększa przepuszczalność ścian naczyń włosowatych.

Zmiany w organizmie

Z wiekiem, równowaga w naszym organizmie się zmienia, dochodzi do zaburzeń prooksydacyjno-antyoksydacyjnych, a wolne rodniki, które powstają w nadmiarze wpływają niszcząco na nasze komórki. Wpływają destrukcyjnie na białka, lipidy czy kwasy nukleinowe w wyniku czego skóra szybciej się starzeje, traci jędrność, koloryt i świeżość.

W przypadku oczyszczania wodorowego reaktywna forma tlenu łączy się z wodorem w wyniku czego powstaje woda i czysty tlen.  Cząsteczka wodoru jest jedną  z najbardziej efektywnych jeżeli chodzi o ich niwelowanie. Dlatego, zabieg ten powinien być wstępem zarówno w terapiach anti-aging, ale także terapii skór problematycznych. 

 

Oczyszczanie wodorowe etapy

Można wyróżnić kilka etapów oczyszczania wodorowego. Ich ilość jest zależna od urządzenia znajdującego się w gabinecie. Główne etapy to: neutralizacja wolnych rodników, eksfoliacja czyli złuszczanie martwych komórek naskórka, dotlenienie i wprowadzenie antyoksydantów.

Jaki efekt uzyskamy dzięki zabiegowi?

Przede wszystkim nawilżenie, rozświetlenie, poprawę kolorytu, poprawę sprężystości skóry, odświeżenie i zrewitalizowanie skóry.  Dodatkowo uzyskamy efekt oczyszczenia porów, regulację wydzielania sebum oraz zwiększenie metabolizmu skóry.

Jakie są wskazania do zabiegu?

Tak naprawdę zabieg można wykonać każdej osobie która zgłosi się do gabinetu, jako wstęp do dalszych zabiegów w terapiach skojarzonych, lub jako samodzielny zabieg w celu odżywienia skóry. Dlatego osoby , które posiadają cerę wrażliwą, naczyniową, starzejącą się, problematyczna, zanieczyszczoną, szarą, ziemistą, pozbawioną blasku, mogą zgłosić się do gabinetu w celu wykonania oczyszczania wodorowego.

Przeciwskazania do zabiegu:

  • Aktywne choroby skóry
  • Nowotwory
  • Cukrzyca
  • Epilepsja
  • Ciąża i karmienie piersią- w tym przypadku można wykonać kilka pierwszych etapów
  • Rozrusznik serca, metalowe implanty

Podolog, Leczenie ran Kosmetolog Rzeszów cennik.

Możesz umówić się:

  • Telefonicznie – kom 793 573 545
  • Pocztą elektroniczną biuro@emmed.rzeszow.pl
  • Osobiście w Gabinecie eMMed, ul. Dąbrowskiego 25, 35-036 Rzeszów

Zapraszam także na profil gabinetu na Instagramie i Fb.