Na czym polega blefaroplastyka? - eMMed
emmed - do rany przyłóż
Blefaroplastyka w Rzeszowie

Na czym polega blefaroplastyka?

Spis treści:

Często mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Stanowią główny punkt naszej twarzy i rzutują na jej prezentację. Warto wspomnieć, że smutne bądź zmęczone oczy nie są atrybutem tylko osób starszych. Już stosunkowo młode osoby mają powyższe problemy, na co rozwiązaniem jest blefaroplastyka w Rzeszowie. Skóra w okolicach oczu starzeje się wraz z wiekiem, jednak pierwsze oznaki można zaobserwować już pod koniec drugiej dekady życia. Na jednej z nowoczesnych metod rozwiązania tego problemu skupimy się w tym artykule.

Czym jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to nazwa pochodząca z języka greckiego. Stanowi zbitek słów „blefaro”, czyli powieka oraz „plastos”, co oznacza formowanie. Pod tym słowem kryje się zabieg chirurgiczny wykonywany na dolnej lub górnej powiecie. Polega on na usunięciu luźnej, niepotrzebnej skóry i tkanki tłuszczowej z tego obszaru. Decydują się na niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a powodem jest najczęściej problem z opadającą powieką, sprawiającą, że twarz wygląda na starszą i zmęczoną. Do naszego gabinetu zgłaszają się również osoby, którym powieka ogranicza pole widzenia, zwłaszcza gdy organizm jest zmęczony. To powoduje poważny dyskomfort, wpływając na kondycję oka.

Jak wykonywana jest blefaroplastyka w Rzeszowie?

Decydując się na zabieg, w pierwszej kolejności odbywa się konsultacja, na której specjalista może zlecić wykonanie dodatkowych badań. To właśnie podczas tego spotkania ekspert przeprowadza wywiad oraz wyklucza wszelkie przeciwwskazania. Gdy już wszystko zostanie ustalone i objaśnione, zainteresowany rezerwuje termin zabiegu, podczas którego specjalista wykonuje cięcia w naturalnym załamaniu powieki. Zdarza się, że wychodzą one poza kąt zewnętrzny oka, jednak zatrzymuje się w okolicach tzw. kurzych łapek. Dzięki temu zostają one wygładzone w takim stopniu jak to możliwe. Poprzez nacięcia pozbywamy się nadmiaru skóry oraz w razie konieczności także fragmentu mięśnia i nadmiaru tłuszczu. Wszystkie wykonane cięcia lekarz zszywa cienkimi szwami, które po kilku dniach, na kolejnej wizycie zostają usunięte.

Usuwanie worków pod oczami w Rzeszowie oraz „kurzych łapek” i zredukowanie zmarszczek sprawi, że Twoja twarz będzie wyglądała o kilka lat młodziej.

Należy również wspomnieć, że blefaroplastyka wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym, więc pacjent podczas zabiegu jest w pełni świadomy, ale nie odczuwa żadnego dyskomfortu ani bólu. Aktualnie w gabinetach eMMed wykonuje zabiegi tylko na górną powiekę.

Co zyskujesz po zabiegu?

  • Zmniejszenie ograniczenia pola widzenia,
  • Osiągnięcie efektu anti-aging, czyli przywrócenie młodego, wypoczętego wyglądu,
  •  Zredukowanie zmarszczek,
  • Zmniejszenie widocznych opuchnięć w okolicach powieki,
  • Wygładzenie skóry,
  • Usunięcie nadmiaru tłuszczu z dolnej lub górnej powieki.

Ogólne zalecenia

14 dni przed zabiegiem należy przestać palić papierosy oraz opalać się, zarówno naturalnie, jak i w solarium. Nie wolno przyjmować także niektórych leków np. aspiryny. 3 dni przed umówioną wizytą nie zaleca się już spożywania alkoholu, a w dniu zabiegu zrezygnuj z makijażu.

Z kolei po zabiegu zaleca się odpoczynek i relaks. Do pełnej aktywności możesz wrócić po tygodniu. Natomiast z alkoholem i tytoniem radzimy zaczekać jeszcze przez kolejne 14 dni. Najważniejsze jednak to stosować się do zaleceń specjalisty, który wykonał blefaroplastykę w Rzeszowie.

Sprawdź, w czym możemy Ci pomóc

Wiele osób zmaga się z różnymi problemami. Jedni przechodzą z nimi „do porządku dziennego”, inni chcą walczyć z upływem czasu, bólem czy innymi dolegliwościami. Zanim zdecydujesz się na zabieg kosmetologiczny lub z zakresu medycyny estetycznej, dowiedz się o nim więcej i skorzystaj z porady specjalisty.