Czym jest mezoterapia i w jakim celu się ją stosuje?
Mezoterapia jest metodą stosowana w kosmetologii w celu poprawy przeznaskórkowego transportu substancji czynnych i wywołania kontrolowanego stanu zapalnego. Jest ona bardzo skuteczną metodą , dzięki której możemy uzyskać świetny efekt zależny od zastosowanych preparatów profesjonalnych i samej procedury zabiegowej. Jakie wyróżnia się rodzaje mezoterapii?

Co uzyskuje się dzięki mezoterapii?
- Efekt anti-aging w przypadku skóry zwiotczałej i odwodnionej,
- Wygładzenie zmarszczek
- Zmniejszenie widoczności zmian potrądzikowych np. blizn
- Zmniejszenie widoczności rozstępów
- Rewitalizacja
- Mocne nawilżenie i rozświetlenie
- Redukcja przebarwień

Rodzaje mezoterapii, jest ich kilka:
- Mezoterapia bezigłowa– ma na celu zintensyfikować przenikanie różnych substancji czynnych prze skórę, dzięki wykorzystaniu metod wspomagania transportu transepidermalnego, tj. działania pola elektrycznego prądu wysokiej częstotliwości- elektroporacja (częstotliwości radiowe) oraz jonoforezy (fala ultradżwiękowa). Zabieg jest całkowicie bezbolesny, może być odczuwalne jedynie delikatne mrowienie. Tego typu zabieg stosuje zwykle w celu odżywienia i poprawy nawilżenia skóry.
- Mezoterapia mikroigłowa– wykonuje się ją najczęściej za pomocą Dermapena, czyli urządzenia posiadającego 12 igieł działających na różnej głębokości, dzięki czemu możemy dotrzeć w różne warstwy naszej skóry. Jest to zabieg bardziej inwazyjny, może być odczuwany ból. Zwykle jednak przed zabiegiem aplikowane jest miejscowe znieczulenie w formie kremu lub żelu dzięki czemu dyskomfort jest dużo mniejszy. Mezoterapia mikroigłowa powoduje wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego i inicjuje proces gojenia się tkanek. Dzięki temu, możemy pobudzić komórki skóry do produkcji nowego kolegenu i działać silnie przeciwstarzeniowo, redukować widoczność blizn i przebarwień. Zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów, bogatych w składniki aktywne, zwiększa efekty zabiegu.
- Mezoterapia igłowa- zabieg wykonuje się za pomocą cienkiej i krótkiej igły, aby dyskomfort pacjenta był jak najmniejszy. Cel zabiegu jest bardzo podobny jak w przypadku mezoterapii mikroigłowej. Różnica polega na tym, że substancje aktywne są wprowadzane bezpośrednio do wybranej warstwy skóry za pomocą igły.
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?
- ciąża i okres karmienia piersią
- leki przeciwkrzepliwe
- aktywne zmiany chorobowe skóry
- aktywna choroba nowotworowa
- skłonności do powstawania bliznowców
- podrażnienie skóry w miejscu zabiegu
- alergie na stosowane preparaty
- silne podrażnienie skóry